Faktoring

Poprawa płynności finansowej Twojej firmy

Ostatnie komentarze

 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Guest 06.11.2016 19:37
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  No wreszcie mi trochę rozjaśniło pojęcie faktoringu, warto spróbować nawet w moim przypadku jak obrót ...
   
 • Faktoring w Pragma Inkaso

  Adam_c 02.04.2016 12:44
  Faktoring odwrotny
  Opłaca się brać faktoring w Inkaso? Byłbym zainteresowany. ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Wynajem 25.01.2016 09:36
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Interesujący wpis. Brawo dla autora!
   
 • Wnioski o faktoring

  Andrzej 09.12.2015 12:59
  Płacenie za faktury w Polsce
  Z niezapłaconymi fakturami to jakaś prawdziwa zmora. Zarówno w branży transportowej jak i spożywczej.
   
 • Wnioski o faktoring

  Krzysztof Lalewicz 19.11.2015 19:58
  faktoring
  :D faktoring
Kategoria: Porady

Każdy przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą w Polsce jest zobowiązany do uzyskania statystycznego numeru REGON. Numer REGON nadawany jest przez Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej. Rejestr ten prowadzony jest z kolei przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

 

Numer REGON składa się z dziewięciu cyfr, które charakteryzują numer podmiotu gospodarki narodowej - jest zatem numerem identyfikacyjnym. Warto zaznaczyć, że osoby fizyczne, które kiedykolwiek miały nadany numer REGON, mają przypisany raz na zawsze właśnie ten numer, który został nadany w czasie pierwszej rejestracji. Oznacza to, że jeżeli po zlikwidowaniu działalności, podejmą kiedykolwiek nową działalność (niezależnie od tego czy będzie to taka sama działalność, czy też zupełnie inna), numer REGON pozostanie niezmieniony.

Rejestr REGON jest systematycznie aktualizowany. Jego prowadzenie ma przede wszystkim na celu usprawnienie ogólnej charakterystyki działających na obszarze państwa podmiotów pod względem, własnościowym, rodzaju prowadzonej działalności, form prawnych itp. Dzięki gromadzonym danym, rejestr stanowi główne i najbardziej rzetelne źródło informacji na temat jednostek wybieranych do badań statystycznych.

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze, że rejestr REGON jest powszechnie dostępny – każdy zainteresowany ma prawo do zapoznania się z informacjami statystycznymi na temat działających podmiotów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież