Faktoring

Poprawa płynności finansowej Twojej firmy

Ostatnie komentarze

 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  internauta 20.01.2018 14:36
  RE: Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Solidne wyjaśnienie tematu, gratuluję
   
 • Faktoring – koszty rzeczywiste

  Michał 24.04.2017 11:16
  Koszt faktoringu
  W każdej firmie usługa faktoringu może być wyceniana w różny sposób i często do wymienionej w artykule ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Guest 06.11.2016 19:37
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  No wreszcie mi trochę rozjaśniło pojęcie faktoringu, warto spróbować nawet w moim przypadku jak obrót ...
   
 • Faktoring w Pragma Inkaso

  Adam_c 02.04.2016 12:44
  Faktoring odwrotny
  Opłaca się brać faktoring w Inkaso? Byłbym zainteresowany. ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Wynajem 25.01.2016 09:36
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Interesujący wpis. Brawo dla autora!
Kategoria: Faktoring

Grupa kapitałowa Pragma Inkaso jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład grupy kapitałowej wchodzą Pragma Faktoring, Pragma Cellect oraz Pragma Inwestycje. Szeroka oferta usług finansowych oferowanych przez Pragma pozwala na kompleksową i efektywną obsługę każdej firmy. Szeroki wachlarz usług to nie tylko wygoda dla potencjalnego klienta, ale również możliwość efektywnego zarządzania finansami poprzez kompleksową obsługę całej jednostki gospodarczej.

facotring przeplyw

 

Spółka Pragma Inkaso zajmuje się windykacją należności, kupnem należności, usługami faktoringu oraz finansowaniem działalności danej jednostki. Spółka zatrudnia blisko 100 specjalistów z dziedziny finansów i ekonomii którzy dbają aby świadczone usługi były na jak najwyższym poziomie. Pragma Inkaso posiada 3000 klientów, obsługując przy tym wierzytelności w wysokości ponad 200 mln zł. Tak duża liczba klientów i wysoka wartość posiadanego portfela należności świadczy nie tylko o dobrej renomie firmy, ale również dużym zaufaniu wśród polskich przedsiębiorców.

Dane finansowe spółki

Przychody spółki w 2011 roku wyniosły prawie 326 mln zł dając zysk netto na poziomie 6,2 mln zł. Jest to wynik o blisko 2 mln złotych lepszy niż w roku 2010. Łączne aktywa spółki na koniec 2011 roku to niemalże 144 mln złotych, wartość majątku spółki na przestrzeni lat 2010/2011 została prawie podwojona, gdyż suma aktywów z 2010 roku to 74 mln złotych. Wyniki osiągane przez spółkę są bardzo obiecujące nie tylko ze względu na wysokość osiąganego zysku ale również dzięki dynamicznemu wzrostowi na przestrzeni lat.

Jeśli działalność spółki Pragma Inkaso będzie nadal prowadzona w tak efektywny sposób, można się spodziewać dalszego wzrostu wielkość firmy. Szacuje się bowiem, że polski rynek usług windykacyjnych w 2009r. jest warty 14,3 miliarda złotych, a do roku 2017r. jego wielkość ma wynieść ponad 25 mld złotych. Takie prognozy stwarzają olbrzymie możliwości wzrostu dla firm faktoringowych. Firma dobrze prosperuje również w roku 2016, na podstawie szacowanych kwartalnych sprawozdaniach finansowych firma osiąga wyniki przewyższające te z ubiegłego roku. Jak widać firmy finansowe mają się dobrze, wzrost świadomości polskich przedsiębiorców sprawia, że rynek usług finansowych ciągle nie jest wystarczająco nasycony.

Źródło: http://www.mebank.pl

Komentarze   

 
0 #1 Faktoring odwrotnyAdam_c 2016-04-02 12:44
Opłaca się brać faktoring w Inkaso? Byłbym zainteresowany. ...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież