Faktoring

Poprawa płynności finansowej Twojej firmy

Ostatnie komentarze

 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  internauta 20.01.2018 14:36
  RE: Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Solidne wyjaśnienie tematu, gratuluję
   
 • Faktoring – koszty rzeczywiste

  Michał 24.04.2017 11:16
  Koszt faktoringu
  W każdej firmie usługa faktoringu może być wyceniana w różny sposób i często do wymienionej w artykule ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Guest 06.11.2016 19:37
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  No wreszcie mi trochę rozjaśniło pojęcie faktoringu, warto spróbować nawet w moim przypadku jak obrót ...
   
 • Faktoring w Pragma Inkaso

  Adam_c 02.04.2016 12:44
  Faktoring odwrotny
  Opłaca się brać faktoring w Inkaso? Byłbym zainteresowany. ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Wynajem 25.01.2016 09:36
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Interesujący wpis. Brawo dla autora!
Kategoria: Faktoring

Coface Poland jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej zajmującej się świadczeniem usług finansowych na całym świecie. Grupa Coface działa od 1946r. obecnie posiadając oddziały w 66 krajach. W Polsce firma działa od 1992 r. skupiając się przede wszystkim nad działalnością związaną z zarządzaniem należnościami i oceną ryzyka kredytowego. Firma posiada duże doświadczenie, przez co potrafi dobrać odpowiednie narzędzia dla potrzeb i wymagań konkretnej spółki.

faktoring spis faktur

 

Firma świadczy usługi związane przede wszystkim z :

 • Faktoringiem
 • Ubezpieczeniem należności
 • Windykacją należności
 • Oceną kontrahentów oraz ryzyka

Coface Poland to usługi faktoringowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Firma oferuje zarówno faktoring pełny jak i niepełny. Na koszty usługi faktoringu składa się oplata wstępna, odsetki i prowizja faktoringowa. Poziom łącznych kosztów zależy od rodzaju zawartej umowy (faktoring pełny lub niepełny). Skorzystanie z faktoringu dostępnego w ofercie Coface Poland pozwala na natychmiastowe uzyskanie gotówki z wystawionych faktur. Faktor spłaca przedsiębiorcy (faktorantowi ) kwotę wynikającą z wystawionych faktur. Uregulowanie wierzytelności przez dłużnika następuje już na konto faktora. Poniższy schemat prezentuje zasady działania umowy faktoringowej w Coface Poland

faktoring klient odbiorcaźródło: Coface

Ubezpieczenie należności jest to pewna forma zabezpieczenia się przed ryzykiem niewypłacalności odbiorców danej firmy. Jeśli dana spółka nie potrzebuje gotówki w danym momencie, a obawia się czy udzielony kredyt kupiecki zostanie spłacony w terminie może skorzystać z ubezpieczenia należności. W ten sposób w sytuacji gdy dłużnik znacznie opóźni regulowania należności, lub całkowicie od nic odstąpi ubezpieczona firma może liczyć na wypłatę odszkodowania. Przedsiębiorstwo w sytuacji problemów z odzyskaniem należnych ich pieniędzy zawsze może zdecydować się na windykację należności. Takie rozwiązanie psuje relację z odbiorcami, czasem jednak aktualna sytuacja nie pozostawia żadnego innego rozwiązania. Coface Poland oprócz opisanych usług zajmuje się również oceną finansową i kredytową kontrahentów. Firma Coface może również przeanalizować ryzyko wynikające z danej operacji.

Firma Coface działa od wielu lat na światowych rynkach. Posiada ona blisko 130 tys. klientów i prawie 6,5 tys. pracowników. Firma obsługuje wiele międzynarodowych korporacji z różnych branż, dzięki czemu posiada duże doświadczenie niezależnie od sektora w którym działa dana spółka. Specjalizacja w zarządzaniu należności ( ubezpieczenia, faktoring, windykacja) oraz usługi uzupełniające polegające na doradztwie i ocenie ryzyka doskonale wpisują się w potrzeby dynamicznie rozwijających się firm.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież