Faktoring

Poprawa płynności finansowej Twojej firmy

Ostatnie komentarze

 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  internauta 20.01.2018 14:36
  RE: Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Solidne wyjaśnienie tematu, gratuluję
   
 • Faktoring – koszty rzeczywiste

  Michał 24.04.2017 11:16
  Koszt faktoringu
  W każdej firmie usługa faktoringu może być wyceniana w różny sposób i często do wymienionej w artykule ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Guest 06.11.2016 19:37
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  No wreszcie mi trochę rozjaśniło pojęcie faktoringu, warto spróbować nawet w moim przypadku jak obrót ...
   
 • Faktoring w Pragma Inkaso

  Adam_c 02.04.2016 12:44
  Faktoring odwrotny
  Opłaca się brać faktoring w Inkaso? Byłbym zainteresowany. ...
   
 • Faktoring – co to jest i dla kogo?

  Wynajem 25.01.2016 09:36
  Faktoring – co to jest i dla kogo?
  Interesujący wpis. Brawo dla autora!
Kategoria: Faktoring

Firma działa na rynku już od 1993 roku, początkowa działalność odbywała się pod nazwą Agencja Obrotu Wierzytelnościami "Kinkel i Masłowski". Spółka w początkowych fazach rozwoju zajmowała się przede wszystkim obrotem wierzytelnościami oraz windykacją. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło firmie na stałe doskonalenie swoich usług oraz poszerzanie ich wachlarza. Od 2002 roku spółka działa jako firma faktoringowa. AOW Faktoring to jedna z pierwszych firm w Polsce zajmująca się na tak dużą skalę usługą faktoringu. Dynamiczny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw sprzyjał rosnącej popularności faktoringu. Szybko rozwijające się firmy dzięki usługom faktoringowym mogły upłynniać swoje aktywa w postaci należności, przeznaczając otrzymane środki na dalszy rozwój.

Działalność firmy opiera się głównie na usłudze faktoringu oraz doradztwie przy restrukturyzacji przedsiębiorstw.

AOW Faktoring posiada w swojej ofercie:

 • Faktoring pełny
 • Faktoring niepełny
 • Faktoring eksportowy
 • Faktoring zamówieniowy
 • Wykup pojedynczych wierzytelności
 • Prowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstw

Faktoring zapewnia dużą elastyczność w prowadzeniu działalności gospodarczej, dzięki natychmiastowemu uzyskaniu płatności za wystawione faktury. Firmy mogą przeznaczyć otrzymane środki na bieżącą działalność czy też rozwój swojej firmy, bez konieczności trudnych i kosztownych formalności związanych z windykacją posiadanych należności.

AOW Faktoring w 2010 roku wyemitował papiery dłużne, debiutując na rynku Catalys. Spółka w ten sposób uzyskała dodatkowy kapitał umożliwiający dalszy rozwój.

Dane finansowe spółki.

Kapitał własny spółki AOW Faktoring pod koniec roku 2011 wynosił ponad 10,2 mln złotych, co oznaczało wzrost w stosunku roku ubiegłego o ponad 2 mln zł. Majątek ukazany w bilansie spółki na koniec roku 2011 kształtuje się na poziomie ponad 44,8 mln złotych co w odniesieniu do roku 2010 stanowi wzrost o blisko 75%. Spółka może się również pochwalić zyskiem w wysokości prawie 2,5 mln złotych przy przychodach na poziomie 8,9 mln.

Ilość faktur wykupionych przez AOW Faktoring z roku na rok wzrasta. W 2009r. spółka sfinansowała faktury na kwotę ponad 82 mln zł, rok później było to już blisko 100 mln zł, aby na koniec roku 2011 osiągnąć wynik na poziomie 183,7 mln złotych. Jak łatwo zauważyć spółka stale poszerza swoją działalność obsługując coraz większą liczbę klientów.

Otrzymane wyróżnienia

Spółka oprócz wysokich wyników finansowych może się pochwalić również licznymi nagrodami i wyróżnieniami które są potwierdzeniem nie tylko wysokiej jakości oferowanych usług, ale również sprawnego i efektywnego zarządzania prowadzoną działalnością.

Wśród osiągnięć AOW Faktoring można wymienić otrzymanie Certyfikatu Wiarygodności Biznesowej przyznawanego przez Dun & Bradstreet Poland. Certyfikat jest potwierdzeniem silnych fundamentów danej spółki oraz solidnej kondycji finansowej.

Spółka posiada również Certyfikat Rzetelności, wynikający z uczestnictwa w programie Rzetelna Firma. Jest to informacja dla wszystkich partnerów biznesowych spółki o rzetelności danej jednostki oraz jej dobrych stosunków z swoimi klientami.

Komentarze   

 
0 #1 Faktoring na przykładzie AOWAOW Faktoring 2015-06-22 07:02
Cieszymy się z pokazania faktoringu na przykładzie naszej firmy. Cały czas staramy się rozwijać i wprowadzamy do oferty nowe usługi. W artykule można jeszcze wspomnieć o faktoringu na żądanie. Jest to usługa pozwalająca faktorantowi wybierać, które faktury i kiedy będzie finansował oraz pozwala na finansowanie tylko części faktury, dzięki czemu koszty faktoringu można ograniczyć do minimum.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież